Hakkımızda

Mesuthan Yemek
Kurumsal

2000 yılında ticari faaliyetine başlayan Mesuthan Yemek, kuruluşundan bu yana gıda ve hizmet üretiminde uzmanlaşarak kalitesinden ödün vermeden hizmetlerine devam etmektedir. Kurulduğu ilk günden başlayarak nitelikli ve tecrübeli personeli ile yerinde yemek üretimi modelini geliştirmiştir. Mesuthan yemek ülke çapında 6 farklı ilde, 8 farklı üretim mutfakta yerinde hizmet modeli ile faaliyet göstererek ulusal bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. ISO 22000 Kalite güvence sistemi içinde yer alarak uluslararası kalite standartlarında hizmet üretimini gerçekleştirmektedir.

MİSYONUMUZ

• Müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde gören,
• Kalite anlayışı ile yapılanmasını; değişen müşteri ihtiyaçlarına göre değiştirebilen,
• Güvenli ve sağlıklı ve hijyenik gıda
• Müşteri odaklı yaklaşım
• Ekip ruhuna dayalı çalışma anlayışı
• Dünya standartlarında kaliteli hizmet
• Güvenilirlik, dürüstlük ve şeffaflık
• Takım arkadaşlarının sorumluluğu eğitimi, geliştirilmesi ve mutluluğu
• Sektörde emin adımlarla yürüyen bir firma olmaktır.

VİZYONUMUZ

Yerinde üretim, yerinde hizmet faaliyetlerimizle kalite ve tecrübemize dayanarak sektöründe lider konuma yükselmektir.

HİJYEN VE KALİTE

Hijyen kalite yönetim departmanımız, kalite yönetim sistemlerimiz ile ilgili eğitim, denetim, iyileştirme faaliyetlerinden sorumlu personellerimiz bulunmaktadır. Gıda mühendislerimiz ve teknikerlerimiz tüm mutfaklarda çalışacak personellerimize iş başı eğitimleri vermektedir. “Güvenli gıda için güvenli hammadde şarttır!” ilkesini benimseyerek Türkiye’de alanında kaliteli üretim yapan tanınmış firmalarla çalışmaktayız. Ayrıca hammadde güvenirliğini; ürün analizleri, sertifikalar ve belgelerle denetlemekteyiz…

BİR BAŞARI HİKAYESİ

1966 yılında Artvin Yusufeli Darıca köyünde dünyaya gelmiştir. 22 yaşına kadar Darıca köyünde ikamet eden Ferkan Küçük geçim kaygısı yüzünden sıla hasretini yüreğine koyup memleketinden ayrılmış ve Bursa Gürsu’ya göç etmiştir. Sadece para kazanmak için değil aynı zamanda keyif alacağı bir mesleği icra etmek istediği için Gürsu da küçük bir lokanta da çalışmaya başlamıştır. Ticari zekâsı ve yemek yapmaya olan tutkusu sayesinde 6 yıl gibi kısa bir sürede mesleğinde en iyilerden biri olmayı başarmıştır.1994 yılında ilk lokantasını açan Ferkan Küçük önceleri sadece çevre esnafa hizmet verirken elinin lezzeti, temizliği, dürüstlüğü, kişiliği ile büyük bir müdavim kitlesi oluşturmuştur. Artık O’na, küçük esnaf lokantası yetmez olmuş ve lokantasını büyüterek daha da fazla insanın mutfağından faydalanmasını sağlamıştır. İşini büyütüp daha fazla insana hizmet verdikçe müşterileri bir o kadar daha artmıştır. Lokantayı büyütmenin sonu olmadığını fark edince farklı bir konsepte geçmeye karar vermiş;  “Madem iş yerini büyütmek çözüm değil öyle ise iş yerini insanlara götürmeliyim” diyerek 2000 yılında yerinde üretim sistemini hayata geçirmiştir.

2000 yılında şahıs şirketini kurarak Bursa çevre yolu yapımını üstlenen müteahhit firmanın mutfağında yerinde üretim hizmetine başlamıştır. Hiç bir zaman kaliteden ödün vermeyen zihniyeti ile bir çok farklı projede yerinde üretim hizmetini sunmaya başlamıştır. İşlerinin büyümesi ile kurumsal bir yapıya bürünmesi gerektiğini düşünen Ferkan Küçük; 2007 yılında Mesuthan Gıda Yemek İnş. San. Tic. Ltd. Şti.’ ni kurmuştur. Artık yılların vermiş olduğu tecrübe ile işini en iyi şekilde yapan Ferkan Küçük şirketi ile sektörün aranılan isimlerinden biri olmuştur.

2015 yılı itibari ile 6 farklı ilde, 8 farklı mutfakta, yüzlerce personeliyle hizmet veren firmasının genel müdürlük görevini devam ettirmektedir.

FERKAN KÜÇÜK – GENEL MÜDÜR

GIDA GÜVENLİĞİ TEDBİRLERİ

Mutfaklarımızda kullanılan ekipmanlar, çalışma alanları ve çiğ tüketilen ürünler dezenfekte edilmektedir. Hijyen ve kaliteyi esas alan yönetim sistemimiz sektöründe öncü bir firma olmanın sorumluluğu ile mutfaklarda satın almadan servis sonuna kadar tüm süreçlerde kaliteyi yakalamak amacıyla özel tedbirler ve uygulamalarla çalışmaktadır.

İzlenebilirlik Sağlamaya Yönelik Çalışmalarımız Tüm üretim süreçleri mal kabulden servis aşamasına kadar belirlenmiş parametrelere göre kontrol edilip kayıt altına alınıyor. Neleri kayıtlarla izliyoruz?  Mal kabul kontrolleri,  Depoların kontrolleri, Dolaplarımızın sıcaklık ölçümleri,  Pişirme, soğutma, muhafaza, ayıklama aşamaları ile ilgili süreç kontrolleri,   Yemeklerimizin sıcaklık ve duyusal kontrolleri,  Temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri ile ilgili bilgiler,  Hijyen kalite kontrolleri, Depolanan tüm ürünler etiketlenerek, ürün izlenebilirliği sağlanıyor,  Personelimizin eğitimleri bireysel kayıtlarla izleniyor.

DİĞER GIDA GÜVENLİĞİ TEDBİRLERİ

•Personel kaynaklı bulaşmaları önlemek için yasaların öngördüğü periyotta personel sağlık taramaları yaptırılıyor.
•Belirlenen üretim aşamalarında eldiven, maske ve tüm aşamalarda da bone, kolluk kullanılıyor.
•Kızartma işlemlerinde kullanılan sıvı yağların kullanımında kullanıma uygun olmayan yağlar, Çevre ve Orman Bakanlığından onaylı anlaşılan firmaya belirli periyotlarda atık yağlar için düzenlenen formlarla teslim edilmektedir.
•Tüm taze sebze ve meyveler ön yıkama işlemine tabii tutuluyor, son yıkama suyu kirliliği kontrol ediliyor.
•Mal kabulünde sıcaklık ve etiket kontrolleri yapılıyor.
•Donmuş ürünlerin çözündürülme işlemleri süre ve sıcak esasıyla soğuk odalarda yapılıyor.
Pişirme ile ilgili kontroller:
•Pişirme sonrası ve servis öncesi duyusal ve sıcaklık kontrolleri Gıda mühendislerimiz tarafından yapılarak yemek numuneleri alınır.
•Alınan numuneler, numuneler için bulundurulan muhafaza dolabında 3 gün saklandıktan sonra imha edilir.
Temizlik Ve Dezenfeksiyon Çalışmalarımız İşletmelerimizde kullanılan ekipmanlar, çalışma yüzeyleri, personel elleri ve çiğ tüketilen sebzeler dezenfekte edilmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirirken kullandığımız deterjan ve dezenfektanlar için kaliteli ürünler tercih edilmiştir. Haşere ve Kemirgen Kontrolüne Yönelik çalışmalarımız yerinde yemek üretimi yaptığımız işletmelerde alanında uzman, Sağlık Bakanlığı onaylı tedarikçi firmalarımızca zararlılarla mücadele çalışmaları yapılmaktadır.

 

DAMAK TADI

Mesuthan Yemek dünyasında gelişme durmaz. En klasik, en geleneksel yemekler bile zaman içinde değişir. Mutfak, göze hitabın yanında çeşitliliği ile de insanları cezbedebilmeli. . Mutfaktaki çeşitlilik insanlardaki yeni tatlar ile tanışma merakını harekete geçirir ve değişik lezzetler arasında karar vermeye çalışır.  Amacımız, Öncelikle göz zevkine hitap eden yemeğin, damakta tadı sizlerle birlikte yaşamaktır. Farkımız, Geleneksel Türk Mutfağını çağın değerlerine ayak uyduracak şekilde yeniden yorumlamak…

DENEYİMLİ

Mesuthan Yemek, sektöründeki deneyimin ışığında günümüz rekabet ortamının ve iş dünyasının gerektirdiği verimliliği yakalamamız ve sadece uzmanlık alanımızda yoğunlaşmamız açısından son derece önem taşıyan profesyonel yemek hizmeti konusunda yeni çözümler sunuyor. Hizmetimiz gıda konusunda ve hizmet sektöründe uzun yıllar deneyimli tamamen profesyonel kadromuz tarafından titizlikle gerçekleştirilmektedir. Şirketimizin temel amacı iyi niyet ve ticari ahlakın getireceği kaliteli ve lezzetli bir yemek, sağlıklı bir ortamda üretim, mükemmel servis koşulsuz müşteri memnuniyetidir.. Gıda mühendisi nezaretinde görev yapan üretim kadromuz tüm sağlık kurallarına uygun tamamen hijyenik koşullarda, galoş maske ve tek kullanımlık eldiven kullanarak ihtiyacınız olan yemeği üretmektedir. Üretimde kullandığımız malzemeler gıda sektöründe öncü markaların kalitesini ispatlamış seçkin firmalardan temin edilmektedir.

Call Now Button